Belen haber Belenin şehir Portalı En Güncel Haberl
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Tarih ve Saat

SİTEYİ PAYLAŞ

İNSANLIĞIN  ÖLDÜĞÜ GÜN

M.Cuma ÖZTÜRK

28 Şubat 2015, 00:12

M.Cuma ÖZTÜRK

Yeni Sayfa 1

İNSANLIĞIN  ÖLDÜĞÜ GÜN

Bugün gece bizim için daha bir karanlık. Âlemi kâinat, kurtlar kuşlar sessiz. Çünkü bugün insanlığın diri diri öldüğü gündür. Günlerden HOCALI!

“25 Şubatı, 26 Şubata bağlayan gece, tarihin en kara sayfası o gün kanla yazılıyordu. Ölüm, pusuda ve gece kurşun gibi ağırdı. Hiçbir vahşet denk değildi bu kıyama. Kesif kan ve barut kokusu, gri duman bulutlarının habercisiydi sanki. Gecenin karanlığı her salise daha da artıyordu. Sanki o ebedi gizinde, bir utancı, bir sessiz çığlık yığınını örtmek istiyordu. Oysa pek mahir değildi gece, tanık olduğu katliamı örtmeye. Vahşi kabilelerin tamtam seslerinden daha ürkütücü bir sesle yarıldı gecenin o giz dolu kara örtüsü.  Vurduğu hedefi tarumar eden, top güllerinin sesi yankılandı ve sonra, kan emicilerin silahları aydınlattı geceyi. Ölüm, bir nefes kadar yakındı. Ermeniler ölüm kusmaya gelmişlerdi Hocalı ’ya. Dedelerinden kendilerine miras kalan kasaplıkla, girişmişlerdi katliama. Bütün yol başları tutulmuş, ölüm kapanından kimseyi sağ çıkarmak istemiyorlardı. Ermeni canilerinin postalları altında tecavüze uğruyordu, tarihin en mahzun kasabası Hocalı. Birer iffet abidesi olan Türk Kadını tecavüze uğruyor, erkekler kurşuna dizilip, başları gövdelerinden ayrılıyordu. Geleceğimiz dediğimiz çocukların diri diri derileri yüzülüyordu…  O gece insan üzerine oynana bilecek en vahşi kumar oynanıyordu. Hamile kadınların karnındaki bebekler üzerine iddia ’ya tutuşan ermeni caniler, ağızlarından salyalar saçarak yazı mı tura mı diyorlardı birbirlerine. İşte böyle bir vahşet hangi acıya denk gelir ki? 613 kişi bu katliama maruz kaldılar ve dünya sessiz bir yığın gibi bu vahşeti izlemekle yetindi.”

 

 Kurtlar kuşlar bile bu katliamdan ürkmüşlerdi. Ortalıkta kimsecikler yoktu. Bir tek vahşi ermeni kasaplar oradaydı ölüm kusmak için.  Sanki bütün dünya aynı anda, âmâ lâl ve sağır olmuştu. Bu sessizlik yığının sahipleri, endamlarıyla taraf olduklarını beyan etmiş oldular Hocalının kıyamına. Vicdanları sağır olmuşlardan insanlık beklemek ne kadar abes değil mi? Şu dünyanın bize yaşayarak örettiği bir gerçek var. Eğer kimsesiz kalmışsanız haklılığınızın ve masum oluşunuzun bir hükmü yoktur. İşte bugün insanlığın öldüğü gündür.

 

Hocalı 23 yıldır Ermeni askerlerinin tecavüzüne uğruyor. Seslerini kulaklarını tıkamışlara duyurmaya çalışıyorlar. Hocalı sadece AZERBAYCAN’IN meselesi değildir. Bu insanlığın meselesidir. Bu yüreğinde bir parça vicdan taşıyanların meselesidir.  HOCALI KATLİAMI; o yâda bu kesimin meselesi değil TÜRKİYE’NİN Meselesidir.  Bugün 1915 Ermeni Tehcirini, bir katliam yapılmış gibi adlandıran Ermeni diasporası, Yalanlarına ortak bulmak için her platformda yalanlarını haykırıyorlar. Bu yalanlarına inanacak taraf toplamaya çalışıyorlar. Onlar olmayan bir yalanı var etmek adına bu denli çalışıyorlar. Biz ne yapıyoruz? Elimizde belgeleri, yaşayan tanıkları olan bir katliamı duyurmak hiç bir şey yapmıyoruz. ÇÜNKÜ BİR OLAMAMIYORUZ.  HEP ECDADIMIZIN MERHAMETİYLE ÖVÜNÜP DURUYORUZ. LAKİN İŞ BAŞA DÜŞÜNCE, BİR ECDAT KADAR OLAMIYORUZ. HANGİ GÖRÜŞÜŞE, FİKRİYATA MENSUP OLURSAK OLALIM, FAKAT BUGÜN; “ İNSANLIĞIN ÖLDÜĞÜ GÜN İÇİN, HOCALI İÇİN BİR OLALIM ” Hocalı ’da katledilen soydaşlarımıza Yüce Allah’tan Rahmet Diliyorum. 25.02.2015
 

Bu haber 1100 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
EBED MÜDDET TÜRKİYE CUMHURİYETİ VAR OLACAKTIR....10 Ekim 2018

ANKET

Belen Belediye Başkan Adayı Kim olsun?


Tüm Anketler

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

Belenhaber.com Bir acil Bilgisayar Kurulusudur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: TekKelime Haber Sistemi