Belen haber Belenin şehir Portalı En Güncel Haberl
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Tarih ve Saat

SİTEYİ PAYLAŞ

CHP Belen İlçe Başkanı Yüksel Mücadelemizi Kararlılıkla Sürdüreceğiz

CHP Belen İlçe Başkanı Yüksel Mücadelemizi Kararlılıkla Sürdüreceğiz

Tarih 01 Kasım 2013, 00:16 Editör

CHP Belen İlçe Teşkilatı Türkiye Cumhuriyetinin 90. kuruluş yıldönümü kutlamaları çerçevesinde ilçede bulunan anıt meydanında toplanarak, partililerinin ve halkın bayramını kutladılar. Törende konuşan İlçe Başkanı Fevzi Yüksel, halkı bayramlardan uzaklaştırmak isteyenlerin, bunu Belen’de başardıklarını üzülerek söyledi.

CHP Belen İlçe Teşkilatı Türkiye Cumhuriyetinin 90. kuruluş yıldönümü kutlamaları çerçevesinde ilçede bulunan anıt meydanında toplanarak, partililerinin ve halkın bayramını kutladılar. Törende konuşan İlçe Başkanı Fevzi Yüksel, halkı bayramlardan uzaklaştırmak isteyenlerin, bunu Belen’de başardıklarını üzülerek söyledi. Atatürk meydanında dün toplanan CHP’liler, Ata’nın manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşu bulundular ve akabinde İstiklal Marşımızı okudular. Burada söz alarak Belen’deki kutlanan cumhuriyet bayramı etkinliklerinin irdelenmesi gerektiğini söyleyen İlçe Başkanı Yüksel; “Belen’de sönük bir cumhuriyet bayramı coşkusu yaşandı. Hem çelenk sunumu hem de bugün (dün) gerçekleştirilen kutlama etkinlerinde Belen’deki öğrencilerin yüzde 1’i halkında binde 1’i katıldı. Halkı bayramlardan uzaklaştırmak isteyenler üzülerek söylemeliyim ki Belen’de bunu başardılar. 29 Ekim günü Türkiye Cumhuriyeti’nin doğum günüdür. Cumhuriyet demek bağımsızlık, vatandaş olmak, ulus olmaktır” dedi. chp belen kutlama2 Cumhuriyet dönemini irdeleyen Başkan Yüksel, o günkü ülkenin ekonomik koşuldan, eğitim durumuna kadar anlattı. Atatürk’ün öncülüğünde ülkenin o günlerden bu günlere geldiğinden de söz eden Yüksel; “Ülkemiz karanlık içerisindeydi. Umutsuzluk içerisinde olan ülkemiz Atatürk ile yeniden umutlandı ve o günlerden bugünlere gelindi. Gelecekte nereye gideceğimiz konusunda ise endişelerimiz var. Bu konuda içimiz buruk. Ülkemizde cumhuriyet ve Atatürk ilkelerini yok etmeye yönelik girişimler var. Ülkemiz hızla gerici ve bölücülüğe doğru gitmekte. Açılım adı altında her açılım sonucu bölünme ile karşı karşıya kaldık. İktidarda kalmak uğruna terör örgütü cici ve masum çocuk yapıldı. Terör örgütünün başı yattığı yerden terörü yöneltmekte devlet yetkililerine de ellerine verdiği mektuplar ile postacı vazifesi vermiştir. Ülkemiz tehdit ve tehlike altında yaşamaya çalışıyor. Hiç kimse umudunu yitirmesin. Aynı şevk ve kararlıkla mücadelemizi sürdüreceğiz ve er geç bunların hesabı sorulacaktır” diye konuştu. Yapılan konuşmanın ardından günün anlam ve önemini belirten şiir ve okul müfredatından kaldırılan “Andımız” gür sesle okundu.

Bu haber 1093 defa okunmuştur.

Siyaset

Reyhanlıda Bir ilk

Reyhanlıda Bir ilk Reyhanlıda Nagehan Yumusak Doğan rüzgarı

4 parti daha ittifak yaptı

4 parti daha ittifak yaptı AK Parti ve MHP'nin Cumhur İttifakı'dan sonra; CHP, İyi Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti de ittifak ...
EBED MÜDDET TÜRKİYE CUMHURİYETİ VAR OLACAKTIR....10 Ekim 2018

ANKET

Belen Belediye Başkan Adayı Kim olsun?


Tüm Anketler

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

Belenhaber.com Bir acil Bilgisayar Kurulusudur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: Tek Kelime Haber Sistemi