Belen haber Belenin şehir Portalı En Güncel Haberl
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Tarih ve Saat

SİTEYİ PAYLAŞ

78 lik Ayşe nine 87 lik Mustafa dedeye kaçtı

78 lik Ayşe nine 87 lik Mustafa dedeye kaçtı

Tarih 01 Ocak 2011, 10:57 Editör

87 lik Mustafa dede kaçırdığı 78 lik Ayşe nine ile dünya evine girdi

Aşkın yaşı yoktur dediler, 'akıl sağlığı yerindedir' raporu alarak evlendiler.

Türkiye'de Uzun Yaşayanların şehri olarak nitelendirilen Nazilli'de 87 yaşındaki Mustafa Çimendere kaçırdığı 78 yaşındaki Ayşe Yuvalı ile Nazilli Kaymakamı Caner Yıldız'ın nikah şahitliğinde dünya evine girdi.

3 AY BOYUNCA ARANDI
Konya'nın Akşehir İlçesi'nde yaklaşık 3 ay önce ailesi tarafından 20 gün boyunca kayıp ilanları verilerek aranan 78 yaşındaki Ayşe Yuvalı'nın, 87 yaşındaki Mustafa Çimendere ile evlenmek için Aydın'ın Nazilli ilçesine kaçtığı ortaya çıkmıştı. Evlenmek için başvurdukları Nazilli Belediyesi Nikah Memurluğu'ndan istenen "Akıl Sağlığı Yerindedir" raporu için hastaneye başvuran yaşlı çiftin, bu işlemleri sırasında çiftin önümüzdeki günlerde Adnan Menderes Üniversitesi'nden rapor alınması için sevk edilmesinin ardından geçtiğimiz günlerde aldıkları "aklı selim oldukları ve evlenebilirler" yönündeki raporun ardından, bugün Nazilli Kaymakamı Caner Yıldız'ın nikah şahitliğinde Kaymakamlık makamında nikah kıyıldı. Video için tıklayınız...

NAZİLLİ'DE YAŞLI ÇİFTLERİN EVLİLİKLERİNİ ÇOKÇA GÖRECEĞİZ
Nazilli Kaymakamı Caner Yıldız çift hakkında bilgi vererek; "Mustafa Amca evlenme talebinde bulununca kendi memleketine gitmiş. Konya'nın Akşehir ilçesinde Çimendere köyünde eskiden tanıdığı Ayşe teyzeyi görmüş, ya ben yalnızım kendime de güveniyorum 88 yaşındayım gencim diriyim ve yanıma bir eş istiyorum eğer kendi memleketimde bulamazsam ben Türkiye'nin diğer yerlerini de gezeceğim demiş. Ama önce kendi memleketine gitmiş. Eski tanıdığı Ayşe teyze'nin de eşinin uzun yıllar önce vefat ettiğini öğrenince demiş "Benle evlenir misin, benimle gelir misin" demiş. Eğer aldığımız bilgiler doğruysa hemen 1 günde karar vermişler. Hemen Ayşe teyze bohçasını almış, Mustafa amca ile taksi ile Konya'dan Nazilli'ye gelmiş, resmen kaçırmış. Şimdi buraya getirince buradaki işlemleri için bizde yardımcı olduk. Sağlık raporu alındı. Hem Devlet Hastanesinden hem de Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesinden alındı. Sağlam oldukları, bilinçleri yerinde olduğu kanaati getirilince evlenme işlemlerinin önünde engel kalmadı. Bugün Nüfus müdürümüzün huzurunda yaşlı çiftimizin evliliklerini yerine getirdik. Bu çok güzel bir şey. İşte Nazilli'nin Uzun Ömürlü Diyarında böyle evlilikleri daha da göreceğiz gibi geliyor" dedi.

-Nazilli’de 87 yaşında evlenen çift
Nazilli'de 87 yaşında evlenen çift
-
KAYMAKAM VE MAHALLE MUHATARI ŞAHİT OLDU
Kaymakamlık makamına gelen Mustafa Çimendere ile Ayşe Yuvalı, Nazilli Kaymakamı Caner Yıldız ve Yeşil Mahalle Muhtarı Ramazan Kahyaoğlu'nun şahitliğinde parmak basarak nikah akdini gerçekleştirdi. Nüfus Müdürü Hacer Gürkaş'ın kıydığı nikahın ardından Kaymakam Yıldız, evlilik cüzdanını gelin Ayşe Yuvalı'ya verdi.

Ayşe teyze'ye işte bu Mustafa Amca'nın tapusu diyen Kaymakam Yıldız; "Bugünden sonra resmen evlendiniz, artık Karı-Koca'sınız. Ben size Aile cüzdanını vereceğim. Bu ailenin tapusu. Bu tapuyu da ben Ayşe teyze'ye vereceğim. Bu güzel aşkınız, bununla noktalanmış oluyor. Allah sağlık, mutluluk, uzun ömür versin. Bi yastıkta kocayın inşallah. Hakikaten Türkiye'de de Nazilli'de de örnek oldunuz. Bu yaştaki beraberliğiniz gençlere de örnek olur" dedi.

Nikah töreninden sonra alkışlar arasında, yeni evli çift düğün pastasını Kaymakam Yıldız ile birlikte kesti. Yaşlı çift birbirlerine pasta yedirerek gençlere örnek oldu. Mustafa dede evlendiği için çok mutlu olduğunu dile getirirken, Ayşe nine ise eşinin kendisine çocuklarından daha iyi baktığını dile getirerek mutlu olduğunu söyledi.

IHA

Bu haber 1788 defa okunmuştur.

Ulusal Haber

Teröristin Vurulma Anı Amatör Kamerada - İzle

Teröristin Vurulma Anı Amatör Kamerada - İzle Teröristin Vurulma Anı Amatör Kamerada - İzle İstanbul Emniyet Müdürlüğü´ne Terörist Elif Sultan Kalsen Tarafından ...

Tecavüzculere Yarım. Kaldı Diye Ceza İndirimi Uygulandı

Tecavüzculere Yarım. Kaldı Diye Ceza İndirimi Uygulandı Tecavüzculere Yarım. Kaldı Diye Ceza İndirimi Uygulandı
EBED MÜDDET TÜRKİYE CUMHURİYETİ VAR OLACAKTIR....10 Ekim 2018

ANKET

Belen Belediye Başkan Adayı Kim olsun?


Tüm Anketler

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

Belenhaber.com Bir acil Bilgisayar Kurulusudur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: Tek Kelime Haber Sistemi