Belen haber Belenin şehir Portalı En Güncel Haberl
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Tarih ve Saat

SİTEYİ PAYLAŞ

KPSS Önlisans mezunlarının sınavı sona erdi

KPSS Önlisans mezunlarının sınavı sona erdi

Tarih 28 Kasım 2010, 22:40 Editör

Ertelenen ön lisans ve ortaöğretim mezunlarına yönelik Kamu Personel Seçme Sınavı bugün yapılıyor. 2 oturumda gerçekleşen sınavın son oturumu da sona erdi.

 

Ön lisans mezunlarına yönelik Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) saat 14.30'da başladı.

Sınav, Türkiye ve KKTC'nin başkenti Lefkoşa'da toplam 153 merkezde gerçekleştiriliyor. Yaklaşık 500 bin adayın katıldığı sınav 120 dakika sürdü.

LİSE MEZUNLARININ KPSS'İ SONA ERDİ

Sınav Türkiye'de ve KKTC'nin başkenti Lefkoşa'da toplam 153 merkezde yapıldı. Sınav saat 09.30'da başladı ve 120 dakika sürdü. Sınava yaklaşık 2 milyon lise mezunu aday katıldı.

KPSS'nin öğleden sonraki ön lisans mezunlarına yönelik oturumu ise saat 14.30'da başlayacak.

KOPYAYA KARŞI YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

153 sınav merkezinde gerçekleştirilen sınavlara 2,5 milyon aday giriyor. Kopya olayları nedeniyle adaylar, sınava sadece kimlikleri ile girebildi. 

KPSS-Ortaöğretim/Önlisans sınavları bugün iki ayrı oturumda Lefkoşa ile birlikte 153 sınav merkezinde yapılıyor. Ortaöğretim mezunlarının girdiği oturum saat 9.30'da başladı. Ön lisans düzeyindeki adayların gireceği sınava ise saat 14.30'da başlayacak. Daha önce 26 Eylül 2010 tarihinde yapılacağı duyurulan ancak kopya olayları nedeniyle ertelenen sınava 2,5 milyon aday giriyor. Adaylar, 26 Eylül 2010 tarihini gösteren sınav giriş belgeleri ile sınava girdi. Kalem, silgi, telefon, saat, küpe gibi eşyalar ile yiyeceklerin içeri alınmasına izin verilmezken adaylar yanlarına sadece şeffaf şişe içerisinde su alabildi. Adaylara gerekli olan iki adet kurşun kalem, silgi, kalemtraş, peçete, su ve şekerleme ÖSYM tarafından soru kitapçığı ile birlikte dağıtıldı. Sınava kalem, silgi, şekerleme ve saat gibi salona alınması yasak eşyalarla gelen adaylar bu eşyaları dışarıda bırakmak zorunda kaldı. 

Adaylar kadar heyecanlı olan yakınları da dışarıda onları beklemeye başladı. Eşi sınava giren Gökhan Başaran, "İnşallah başarır. Onlar içerde biz de burada heyecanlıyız. Eşimin eşyalarıyla birlikte bazı arkadaşların cüzdan gibi eşyalarını da tutuyorum. Tanımadığı kişiler de verdi eşyalarını, emanetçi gibi olduk." dedi.   

Kızının ilk kez KPSS'ye girdiğini ifade eden Adil Taş da adaylara başarılar diledi.  

CİHAN-AA

Bu haber 2039 defa okunmuştur.

Egitim

Kaymakam Aydın Türk Ve Suriyeli Öğrencilerin Karne Heyecanını Paylaştı

Kaymakam Aydın Türk Ve Suriyeli Öğrencilerin Karne Heyecanını Paylaştı Kaymakam Aydın Türk Ve Suriyeli Öğrencilerin Karne Heyecanını Paylaştı

Üniversite ek yerleştirme sonuçları açıklandı.

Üniversite ek yerleştirme sonuçları açıklandı. 2014-ösys Ek Yerleştirme İşlemleri Tamamlandı. İşte Sonuçlar..
EBED MÜDDET TÜRKİYE CUMHURİYETİ VAR OLACAKTIR....10 Ekim 2018

ANKET

Belen Belediye Başkan Adayı Kim olsun?


Tüm Anketler

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

Belenhaber.com Bir acil Bilgisayar Kurulusudur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: Tek Kelime Haber Sistemi