Belen haber Belenin şehir Portalı En Güncel Haberl
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Tarih ve Saat

SİTEYİ PAYLAŞ

Öğrenciler şiir ve türkü dinletisiyle stres attılar

Öğrenciler şiir ve türkü dinletisiyle stres attılar

Tarih 27 Kasım 2010, 23:04 Editör

İskenderun Lisesi aile birliği tarafından düzenlenen şiir ve türkü dinletisi öğrenciler tarafından ayakta alkışlandı.

Okul Aile birliği tarafından organize edilen ve öğrencileri ders ve sınav stresinden uzaklaştırmak amacıyla İstanbul, İzmir ve Mersin’den İskenderun’a Bir demet şiir ve türkü dinletisi düzenlendi.

  İskenderun Lisesi Okul aile birliği, öğrencileri ders ve sınav stresinden uzaklaştırabilmek için sanatsal ve kültürel etkinliklere aralıksız devam ediyor. Yapılan etkinlikler kapsamında İstanbul, İzmir ve Mersin’den İskenderun’a Bir demet şiir ve türkü dinletisi düzenlendi.İskenderun lisesinde düzenlenen şiir ve türkü dinletisine Hüseyin Alemdar, Mehmet Hamas, Hüseyin Peker, Ogün Kaymak, Nevaz Karakış, Yılmaz Arslan ve Nedret Ural katıldılar.Bir demet şiir ve türkü dinletisine katılan sanatçıların ilk olarak kısa bir öz geçmişleri okundu. Yapılan konuşmaların ardından. Şair ve Türk Halk Müziği Sanatçıları tarafından dinleti gerçekleştirildi. Okul kantininde düzenlenen dinletiye katılan öğrenciler ders ve sınav stresinden biraz olsun uzaklaşarak eğlenceli dakikalar yaşadılar.

 

İskenderun Lisesinde öğrencilere yönelik düzenlenen programın ardından İskenderun Belediyesi Kültür Sarayında daha geniş katılımlı bir program düzenlendi. Belediye Kültür Sarayında düzenlenen Bir demet şiir ve türkü dinletisindeki amacın ailelere ve öğrencilere, halk müziğini sevdirmek olduğu belirtilirken düzenlenen programa katılan öğrenciler. Öğretmenler ve veliler tarafından beğeni ile izlenirken dinletiye katılan sanatcılar uzun bir süre ayakta alkışlandılar.

Bu haber 1933 defa okunmuştur.

Egitim

Kaymakam Aydın Türk Ve Suriyeli Öğrencilerin Karne Heyecanını Paylaştı

Kaymakam Aydın Türk Ve Suriyeli Öğrencilerin Karne Heyecanını Paylaştı Kaymakam Aydın Türk Ve Suriyeli Öğrencilerin Karne Heyecanını Paylaştı

Üniversite ek yerleştirme sonuçları açıklandı.

Üniversite ek yerleştirme sonuçları açıklandı. 2014-ösys Ek Yerleştirme İşlemleri Tamamlandı. İşte Sonuçlar..
EBED MÜDDET TÜRKİYE CUMHURİYETİ VAR OLACAKTIR....10 Ekim 2018

ANKET

Belen Belediye Başkan Adayı Kim olsun?


Tüm Anketler

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

Belenhaber.com Bir acil Bilgisayar Kurulusudur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: Tek Kelime Haber Sistemi