Salı , Mayıs 21 2019
Son Haberler
Anasayfa / Yaşam / Asmalımescit’te yangın dehşeti

Asmalımescit’te yangın dehşeti

Devrim TOSUNOĞLU

İstanbul Beyoğlu’na bağlı Asmalımescit Mahallesi Şehbender Sokak’taki 5 katlı binada dün sabah yangın çıktı. Alevlerin 2. kattan yayıldığı belirlenirken, itfaiye içeridekilere ulaşmak için zamana karşı yarıştı. Dışarı çıkartılan ağır yaralı 3 kişi ambulansla hastaneye kaldırıldı. Yaralılardan Muhammet Gür (23) ile Yunus Akyüz (20) doktorların tüm müdahalelerine rağmen hayatını kaybetti. İtfaiye evde yaptığı çalışmalarda Murat Kayacan (17) ve Ersin Eren Büker’in cansız bedeniyle karşılaştı. 

İTFAYENİN RAPORU AYDINLATACAK

Olay yerinde inceleme yapan ve yangının çıkış nedeninin itfaiyenin hazırlayacağı teknik raporla ortaya çıkacağını söyleyen Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan şu bilgiyi verdi: “7 genç kardeşimizin kaldığı bir dairede yangın çıkmış. Sobadan mı elektrik kontağından mı çıktığı anlaşılacak. İçi boş bir bina, film çekimleri için kullanılıyormuş.”

HATAY’DA 1 KİŞİ YAKALANDI

Yangın faciasıyla ilgili Özkan Elmas isimli bir kişi gözaltına alındı. Zanlının ölen gençlerin eski husumetli bir arkadaşı olduğu ve 13.45 uçağıyla Hatay’a kaçtığı tespit edildi. 

2 kişinin sağ kurtulduğu yangında Ramazan Demir (23) ağır yaralandı. Demir’in durumu kritik.

ÇALIŞMAK İÇİN GELMİŞLER

Feci yangında hayatını kaybeden gençlerin çalışmak için çeşitli illerden İstanbul’a geldikleri öğrenildi.

BİRİNİ KURTARDIK, DİĞERLERİ BAĞIRIYORDU

Yangın sırasında yardıma koşan Fatih Kalp, o anları şöyle anlattı: “Kapının önünde bir kişi vardı. Biz de onu hemen çekip dışarı çıkardık. Alevler çok olduğu için biz içeri giremedik. İçeride 4 kişi mahsur kaldı, bağırış sesleri geliyordu.”

Hakkında Belen Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir